Close

آرچری تگ

 
آرچری تگ

آرچری تگ یک ورزش تیمی و تفریحی نو می باشد که هر بازیکن با به همراه داشتن یک کمان و تعدادی تیر فومی و تجهیزات ایمنی به رقابت می پردازد. در این ورزش همانند پینت بال از پرتاب های فیزیکی استفاده می شود ولی درد ناشی از ضربات با وجود فوم استفاده شده در نوک تیرها از بین می رود و به همین دلیل است که این بازی هم همانند لیزرتگ از سنین پایین آموزش داده می شود بهتر است بگوییم آرچری تگ، فرار کردن از توپ پینت بال است. این ورزش بهترین جنبه های (پینت بال و لیزرتگ) را ترکیب می کند، همزمان هم مهارت تیراندازی را افزایش می دهد و هم به سرعت عمل در زمان مبارزه اضافه می کند و این باعث شده که آرچری تگ یکی از سریعترین ورزش های در حال رشد در نوع خود باشد. شما همینطور می توانید بدون نیاز به توانایی های ورزشی و مهارت های قبلی یکی از بهترین های این نوع ورزش رزمی با کمان باشید.
امروزه از آرچری تگ به عنوان فعالیتی لذت بخش و هیجان انگیز و تجربه ای خانواده پسند که هر کسی از دستش نمی دهد یاد می شود و جایگاهی محکم در میان ورزش دوستان در کشورهای مختلف پیدا کرده است. یک ورزش کاملا امن که از آن به عنوان دوستدار طبیعت هم یاد شده و می توان در دو سبک فضای سرپوشیده و فضای باز (محیط های جنگلی و طبیعی) بدون هیچ آسیبی اجرا کرد؛ همچنین می‌تواند یک فعالیتی در تمام طول سال باشد که هر شخصی می‌تواند به راحتی به آن جذب شود.
نبرد آغاز شده است! تپش قلب شما شروع می‌شود ورزشی کاملا هیجانی که با دویدن در محیطی متفاوت و جا خالی دادن در مقابل تیرهای تیم حریف و تلاش برای گل گرفتن و حذف کردن بازیکنان حریف به پایان نمیرسد شما هنگام انجام این ورزش کار تیمی و استراتژی چیدن برای یک رقابت همه جانبه را تجربه می کنید. آری این جدیدترین ورزشی است که به شما اجازه رهاکردن عطش درونی شما را می‌دهد.
و تداوم این نوع تیر اندازی باعث تقویت موثر قلب و افزایش استقامت بدن هم می‌شود. خوب است بدانید که شما میتوانید قویترین بازوهایی را که تصورش را می‌کنید داشته باشید و به همین خاطر است که تیراندازی با کمان به یکی از داغترین ورزش ها تبدیل شده است و در مدت زمان کوتاهی توانسته جایگاه ویژه ای در اقسار نقاط کشورهای در حال توسعه را از آن خود کند.
آرچری تگ یک ورزش یا فعالیت جسمانی نسبتا دشوار است که تمام عضلات بدنی در آن درگیر هستند و به موجب آن باعث سلامتی فیزیکی افراد یعنی تقویت عضلات دست، قفسه سینه، بازوها و شانه ها می شود حتی مشکلات تنفسی و سوخت وساز بدن را بهبود می‌بخشد.
یکی از اصلی ترین خواص این نوع ورزش سلامت روحی است همانطور که می دانید امروزه تمرکز کردن روی موضوعی به مدت 30 ثانیه کمی مشکل است با توجه به وسایل ارتباطی مثل موبایل و شبکه‌های اجتماعی که به وجود آمده است.
تیراندازی با کمان می تواند هم یک راه شگفت انگیز برای آزاد شدن ذهن شما و کشف تمرکز درونی باشد هم گریزی برای این آشفتگی استرس زا باشد و همینطور میتواند تمرینی مفید برای تمرکز بر روی یک نقطه و یا یک موضوع باشد. افزایش حس سلامت صبر و شکیبایی و تمرکز مطلق از آموزه‌های این ورزش جنجالی است.
با انجام این فعالیت مطمئن باشید که وارد اجتماعی با خط فکری مثبت و غالبا انسانهای باهوش شده اید.

 

شیوه هایی برای بازی آرچری تگ

روش‌‌های متعددی برای بازی آرچری تگ وجود دارد. یکی از روش های محبوب، صفحه‌ی 5تایی هدف است.
با زدن هر یک از نقاط هدف هم می‌توانید بازیکن حذف شده‌ی خود را به بازی بیارید هم حفظ امتیاز کنید تا موقعی که نیاز به امتیاز دارید. چنین بازی با سرعت زیاد، سخت است، بنابراین یک داور، اغلب پیگیر بازی بازیکنان است. برای از بین بردن هر بازیکن مخالف و زدن به یک نقطه هدف، شما ده امتیاز دریافت می‌کنید. حذف تمام بازیکنان یا پاکسازی نقطه هدف، یک 20 امتیازی تیمی به شما می‌دهند.
پیروزی در آرچری تگ با این سه معیار اساسی است:

• هر کدام از تیم‌ها تمام بازیکنان تیم مخالف را حذف کند.
• تیمی با کمترین مراکز هدف از دست رفته بعد از اتمام وقت قانونی
• تیمی که تمام 5 نقطه تیم مقابل را مورد هدف قرار دهد.

اگر تیر فومی به هر بخش از بدن یا به سر برخورد کند شما از بازی اخراج می‌شوید یک بازیکن آرچری اگر قوانین بازی را نقض کند می‌تواند از بازی اخراج شود.

 

آرچری تگ

بخشی از قوانین بازی آرچری تگ

برای شروع بازی، هر یک از بازیکنان دارای یک ماسک برای محافظت از چشم و صورت خود و همینطور هر بازیکن دارای یک ساعد بند هم می باشد. دو تیم در طرف مقابل زمین بازی قرار می‌گیرند، با یک منطقه ایمنی در وسط. قبل از بازی، پیکان‌ها در این منطقه امن برای شروع بازی قرار می‌گیرند و هیچ تیراندازی در این منطقه در طول مدت بازی مجاز نیست. البته، علاوه بر این، بازیکنان مجاز به عبور از این منطقه برای ورود به قلمرو تیم مقابل نیستند. اگر شما این قانون را بشکنید و به قلمروی دشمن دست درازی کنید، شما خود به خود از بازی اخراج (دیس کوالی فای) می‌شوید.

تیرهای آرچری تگ دارای نوک‌های فومی به منظور ایمنی هستند و هر بازیکن تنها مجاز به برداشتن و داشتن دو تیر در هر زمان مشخص هستند. مدیریت موجودی تیرهای شما، بخش مهمی از استراتژی کلی این بازی است.

اگر شما تیر را پرتاب کنید، تنها امید شما این است که به یک بازیکن برخورد کند که بتوانید او را حذف کنید و همینطور بازیکنان مقابل نتوانند تیر شما را دریافت کنند، زیرا با گرفتن ضرب تیر پرتاب شده توسط تیم دیگر بازیابی انجام شده و تیم مقابل امتیاز مهمی را دریافت می‌کند.
به منظور آوردن یک بازیکن پس از اینکه حذف شده، شما باید به نقطه هدف بزنید یا یک تیر از اعضای تیم مقابل را در هوا بگیرید. هر چند باید مراقب باشید از آن‌جا که از دست دادنِ بعد از گرفتن، به این معنی خواهد بود که شما حذف می‌شوید!

هر یک از بازی‌ها حداکثر 7 دقیقه طول می‌کشد و می‌تواند شامل نهایت دو دور باشد. این بازی زمانی که یک تیم تمام بازیکنان تیم مقابل را حذف کرده، یا تمام 5 نقطه هدف را زده باشد، رسماً پایان می‌یابد .سرعت بالای آرچری تگ، بازیکنان را مجبور به راه رفتن و دویدن در تمام وقت بازی می‌کند، این بازی‌ها سریع هستند، و برای بازیکنان با انرژی بالا طراحی شده‌است.

 

تجهیزات آرچری تگ

• محافظ های ساعد
• ماسک صورت
• کمان‌های آرچری تگ
• تیرهای با نوک فومی آرچری تگ
• صفحه ی هدف 5تایی

 

برخی از تاکتیک‌ها و استراتژی‌های آرچری

استفاده از موانع تعریف شده در این بازی مانند مانع های بادی، که کلیدی برای برنده شدن در آرچری تگ است و همینطور هر یک از این طرح ها ممکن است متفاوت باشند، این موانع از برخورد تیر به سوی شما ممانعت می‌کند و این در حالی است که به شما یک دید ارزشمند هم برای تیراندازی به نقاط هدف و بازیکنان تیم مقابل را نیز می‌دهند. اگر شما به دنبال راهنمایی‌های بیشتری برای تبدیل شدن به یک بازیکن ماهر آرچری تگ هستید، ما می توانیم راه را برای شما هموارتر نماییم.

 

بهترین شیوه‌ها برای برنده‌ شدن در آرچری تگ

همان‌طور که در دیگر بازی‌های تیمی رقابتی مانند دادگ بال، پینت‌بال و لیزرتگ، دیدید شما باید به نقاط قوت تیم خود برای هر بازی تکیه کنید. سرعت ممکن است بهترین روش برای برنده شدن تیم شما باشد یا اگر شما دارای تیراندازهای دقیق‌تری هستید، شما ممکن است دریابید که تیراندازی به 5 نقطه هدف پیروزی سریع‌تری برای شما به ارمغان خواهد آورد. اگر هم‌تیمی‌های شما، سریع و چالاک هستند، با گرفتن تیرهای ورودی ممکن است به شما برای شکست تیم مقابل کمک کند.

 

همه چیز در مورد لذت بردن!

آرچری تگ، یک ورزش تیمی است و شناخت توانایی‌های مختلف هم تیمی‌های شما، یک شیوه خوب برای برنده شدن در بازی است. اگر چه، برنده شدن احساس خوبی است، به یاد داشته باشید که لذت بردن، هدف اصلی آرچری تگ است. شما ممکن است بازیکن زیاد ماهری نباشید زمانی که برای اولین بار آرچری تگ را شروع می‌کنید، با یک تمرین کوچک و عزم و اراده، شما می‌توانید به سرعت به یکی از بهترین بازیکنان آرچری تگ تبدیل شوید. اگر سوالات بیشتری در مورد آرچری تگ دارید، پاسخ تمام این سوالات را می‌توانید پیدا کنید! امیدوارم شما از یادگیری در مورد این که چگونه آرچری تگ را بازی کنید، لذت ببرید.